У раённым конкурсе фотаздымкаў “Зямля пад белымі крыламі” у рамках акцыі навучэнскай моладзі “Жыву у Беларусі і тым ганаруся” прынялі ўдзел наступныя ўстановы адукацыі: ДУА “Пачатковая школа г.Чэрыкава”; ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Чэрыкава”; ДУА “Лабанаўскі вучэбна-педагагічны комплеск яслі-сад – базавая школа”; ДУА “Сакалоўская базавая школа”; ДУА “Верамейская сярэдняя школа”; ДУА “Майскій вучэбна-педагагічны комплеск яслі-сад – базавая школа”; ДУА “Язёрская сярэдняя школа”.
Пераможцы:
Намінацыя “ Водная прастора”
(узрастовая катэгорыя 10-14 гадоў)
ДУА “Лабанаўскі вучэбна-педагагічны комплеск яслі-сад – базавая школа”, “Сож”, Батвінкова Віталіна, 10 гадоў. (кіраўнік Батвінкова А.М.)
ДУА “Верамейская сярэдняя школа”, “Качыная сямейка”, “Бераг ракі” Сулімава Ганна, 14 гадоў. (кіраўнік Стаблецкая С.А.)
ДУА “Майскій вучэбна-педагагічны комплеск яслі-сад – базавая школа”, “Змярканне” Каркозава Паліна, 14 гадоў. (кіраўнік Рядкоўская В.М.)
ДУА “Сакалоўская базавая школа”, “Блакіт” Прасенцова Марына, 14 гадоў. (кіраўнік Грыбоўская К.У.)
ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Чэрыкава”, “Як у люстэрку”, “Гарадское возера”, Осіпава Аліна, 12 гадоў. (кіраўнік Осіпава В.К.)
ДУА “Пачатковая школа г.Чэрыкава”, “Месца майго дзяцінства” Палуйчык Марыя, 10 гадоў. (кіраўнік Краўцова С.І.).
Фотаработы працягнуць уздел у абласным этапе.
Намінацыя “Жывыя традыцыі”
(узрастовая катэгорыя 10-14 гадоў)
ДУА “Лабанаўскі вучэбна-педагагічны комплеск яслі-сад – базавая школа”, “Масленіца”, Зубовіч Аляксандра, 14 гадоў. (кіраўнік Батвінкова А.М.)
Намінацыя “Жывыя традыцыі”
(узрастовая катэгорыя 15-21 год)
ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Чэрыкава”, “Асвятленне крыніцы”, Чумакоў Дзмітрый, 16 гадоў. (кіраўнік Пажыдаева Н.В.)
Фотаработы працягнуць уздел у абласным этапе.
Намінацыя “Мой дом”
(узрастовая катэгорыя 10-14 гадоў)
ДУА “Майскій вучэбна-педагагічны комплеск яслі-сад – базавая школа”, “Вячэрні пажар” Каркозава Паліна, 14 гадоў. (кіраўнік Рядкоўская В.М.)
ДУА “Пачатковая школа г.Чэрыкава”, “Стварэнне” Вараб’ёў Дзяніс, 10 гадоў. (кіраўнік Краўцова С.І.).
Намінацыя “Мой дом”
(узрастовая катэгорыя 15-21 год)
ДУА “Язёрская сярэдняя школа”, “Дарога дамоў”, Маргунова Дар’я, 15 гадоў. (кіраўнік Перавознікаў Дз.А.)
Фотаработы працягнуць уздел у абласным этапе.
Намінацыя “Манахром”
(узрастовая катэгорыя 10-14 гадоў)
ДУА “Лабанаўскі вучэбна-педагагічны комплеск яслі-сад – базавая школа”, “Зелянушка”, Зубовіч Аляксандра, 14 гадоў. (кіраўнік Батвінкова А.М.)
Фотаработы працягнуць уздел у абласным этапе.
Намінацыя “Спадчына”
(узрастовая катэгорыя 10-14 гадоў)
ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Чэрыкава”, “Мірскі замак”,
“Нясвіжскі палацавы замкавы комплекс” Лявоненка Кацярына, 10 гадоў. (кіраўнік Лявоненка Н.У.)
ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Чэрыкава”, “Божая мілата”, Цыганаў Дзяніс, 13 гадоў. (кіраўнік Лявоненка Н.У.)
Фотаработы працягнуць уздел у абласным этапе.
Намінацыя “Дзікі свет”
(узрастовая катэгорыя 10-14 гадоў)
ДУА “Пачатковая школа г.Чэрыкава”, “Беларусь у пакаленнях і сімвалах” Палуйчык Марыя, 10 гадоў. (кіраўнік Краўцова С.І.).
Фотаработы працягнуць уздел у абласным этапе.